Domů > Aktuality > Boty klasické a minimalistické

Boty klasické a minimalistické

16.04.2013 | Přečteno: 78,586× Napište komentář Přejít na komentáře

Vážení běžci, nedávno jsem v časopise Atletika přečetl článek o dvou základních typech běžeckých bot. Zajímal by mne váš názor, protože já dávám přednost pevnějším botám s tlumením došlapu, přesto se už roky potýkám s bolestmi achilovek. Tak mne napadlo, jestli nedělám něco špatně.
Článek je zde:
clanek_uvodclanek_boty

Láďa Kučera

3 comments on “Boty klasické a minimalistické

  1. Další zajímavý článek o běhání naboso od Štěpána Škorpila na http://rungo.idnes.cz/behani-naboso-00n-/behani.aspx?c=A131101_152606_behani_fro

  2. Zajímavý článek o botách typu „zero drop“ je na http://www.wired.com/reviews/2013/05/altra-intuition/ (kdo vládnete anglickým jazykem). To jsou údajně boty, které mají patu i špičku ve stejné výšce. Ale žádné nadšení z toho taky není, tak se asi budu dále belhat ve svých odtlumených adidaskách.
    Láďa Kučera

  3. Víc než na typ boty, bych se zaměřil na způsob došlapu. Preferuji obuv minimalistickou. Hlavní rozdíl je ve vnímaní povrchu. Noha má pak větší šanci reagovat. Je to ale jen můj osobní názor. Určitě mi upravily způsob dopadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>