Domů > Aktuality, Horský maraton, Informace > HORSKÝ MARATON 2019

HORSKÝ MARATON 2019

6.03.2019 | Přečteno: 4,287× Napište komentář Přejít na komentáře

Vážení sportovní přátelé a hlavně příznivci trailových běhů,

již se to blíží, za dva měsíce se uskuteční již 21. ročník Horského maratonu v Novohradských horách. Tento úvod píši z důvodů, že nastanou oproti minulým ročníkům organizační změny a hlavně přibude nová trať s názvem Novohradský ultra trail. Tyto změny jsou především za účelem zlepšit a zkvalitnit servis závodníkům.

V prvé řadě se celé centrum závodu přesouvá na Hojnou Vodu. Zde bude jak prezentace závodníků, zázemí pro převlékání, toalety, možnost parkování, start ultra trailové tratě a cíl závodu pro všechny kategorie. Start a trasy původních tratí zůstávají nezměněny. Cesta na start bude řešena pomocí autobusů, které jsou již v ceně startovného. Po revizi stávajících tratí uvádíme již správné délky a převýšení.

Zde jsou první informace viz níže, na našich stránkách naleznete také mapy s tratěmi a možnost jejich stáhnutí do GPS přístrojů / od pondělí 11.2. /, trať Novohradský ultra trail, konečná trasa, bude zveřejněna začátkem března, momentálně je tam pouze pracovní verze, závodníci se můžou na této trati těšit na vrchol Vysoké, Ktišský rybník, vrchol Kohoutu. Další podrobnější informace budou zveřejněny začátkem března.

Prezentace:

Sobota 6.4. 2019: Od 18:00 hod. do 20:00 hod., Hojná Voda, Penzion Pod Kaštany.

Neděle 7.4.2019: Od 7:00 hod. do 12,00 hod., Hojná Voda, místo bude upřesněno, pozor – autobus bude odjíždět v 10:30 hod. na start Classic a ve 12:00 hod. na start Zážitek z parkoviště na Hojné Vodě.

POZOR – Prezentace bude probíhat pouze na Hojné Vodě, proto není možné se přihlásit a prezentovat v místě startů v Benešově nad Černou a v Trhových Svinech.

Start: neděle 7.4.2019

Novohradský ultra trail:

V 8:00 hod. Hojná Voda, časový limit 10 hodin

Classic:

v 11:00 hod. náměstí Trhové Sviny, časový limit 6 hodin

Zážitek:

V 12:30 hod. náměstí Benešov nad Černou, časový limit 3 hodiny

Cíl:
Pro všechny kategorie Hojná Voda

Trasy všech běhů jsou zde

Tratě:                                                                                                                 Kategorie:

Zážitek: 11,6 km, 588 m př.                                                                            Muži, Ženy, Canicross

 

Classic: 29,4 km, 1184 m př.                                                                          Muži, Ženy, štafety

 

Novohradský ultra trail: 64 km, 1900 m. př.                                               Muži, Ženy

Trať je celá značena pomocí červených šipek na cestách, turistického značení na stromech, černo žlutých pásků a cedulek. Pořadatelé doporučují stáhnutí do mobilních telefonů nebo GPS přístrojů tratě pomocí aplikace Mapy.cz.

Podrobný seznam občerstvovacích stanic bude zveřejněn 3 týdny před závodem, prosíme všechny závodníky, aby akceptovali specifikum našeho závodu, vlastní občerstvení si nese závodník sám, nebo může využít předání doprovodem pouze u občerstvovací stanice na náměstí v Benešově nad Černou. V průběhu závodu nesmí závodník přijmout jakoukoliv pomoc a to se týká i občerstvení, jinak hrozí diskvalifikace.

 

Přihlášky:

Z důvodu náročnosti přípravy celého závodu prosí pořadatelé včasné zaslání přihlášky, přihlašovací formulář je na našich stránkách a bude funkční od pondělí 11.2., při přihlášení je vygenerován variabilní symbol, který uvádějte při platbě, dále si  zkontrolujte veškeré Vámi zadané údaje v přihlášce. Přihláška je platná až v momentě zaplacení a připsání na účet pořadatele. Platby v hotovosti jsou možné v den závodu na prezentaci za zvýšené startovné.

Změny a doplňující informace směřujte na email: sportcentrum_nh@volny.cz

Pro závodníky s 10 starty a výše je startovné zdarma.

Cena startovného – Zážitek

Od 1.2. – 24.3.                                  130,-

Od 25.3. -  4.4.                                  150,-

Od 5.4. – při prezentaci                   170,-

 

Cena startovného – Classic:

Od 1.2. – 24.3.                                  180,-

Od 25.3. -  4.4.                                  220,-

Od 5.4. – při prezentaci                   250,-

 

Cena startovného – Novohradský ultra trail:

Od 1.2. – 24.3.                                  250,- 

Od 25.3. -  4.4.                                  300,-

Od 5.4. – při prezentaci                  350,-

V ceně je zahrnuto občerstvení při a po závodě, odvoz na start autobusem.

Číslo účtu Komerční banka: 115-4168400217/0100

 

Závodníci se zúčastňují závodu na vlastní nebezpečí.

 

Pořadatel: TJ OB České Budějovice a Martin Brožka

10 comments on “HORSKÝ MARATON 2019

 1. Zdravím,

  mohu se zeptat na důvod proč nebude střední trasa pro canicrosaře? Jestli je jen málo zájemců nebo proč? Těšili jsme se, že si to zaběhneme :o je nějaká šance, že by se tato kategorie otevřela (nebo případně i příští rok)?

  díky a běhu zdar!

  jirka

 2. Ahoj,
  kategorie Classic canicross letos nebude?

 3. Zdravím, chci se zeptat jak se dělí štafety na Classic trati? Zohleďnují se při vyhlášení smíšené páry? Nebo jsou následné výsledky bez ohledu na pohlaví?

  Jak je to organizačně? Kde dojde k předávce a jak se dostane do cíle závodník co běží první úsek?

  Děkuji

  • Anonymní on said:

   Ahoj Honzo,
   štafety jsou bez kategorií, můžou být i smíšené, ale pouze dvojice.
   První závodník jede na start autobusem, druhý na předávku vlastním autem a po doběhu první závodník odváží auto do cíle.

   Ahoj Martin

 4. Milan Čaloud on said:

  Ahoj,
  Martine těším se na závod, ale nevím na jakou trať (30 nebo 63).
  Bude záležet jaký bude časový na 63 km.
  Ahoj Milan

 5. Alice Flíčková on said:

  Martine, krása!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>